Obserwatorzy

czwartek, 11 lipca 2013

Lubię herbatę! Japan Bancha Goji

Moje koleżanki wiedzą, że lubię herbatę i wszelkie herbaty są u mnie zawsze mile widziane. Dostałam zatem od dwóch z nich upominek w postaci torebeczki herbaty ze sklepu Five o'clock oraz zaparzacza ze sklepu Duka. Prezent super, bardzo mi się podoba, zresztą należę do osób, które zawsze są bardzo szczęśliwe, jeśli coś dostaną, a ktoś pamięta :)

morguefile.com

W tym jednak przypadku jednak pokażę Wam oba produkty, by raczej nie zachęcić do ich zakupu. Dlaczego?


Jak nazwa wskazuje, Japan Bancha Goji to herbata zielona z dodatkiem jagód. Faktycznie po otwarciu torebeczki wydobywa się bardzo przyjemny, soczysty zapach i ma się ochotę jak najszybciej zdegustować go w herbacianej formie. Duże, nieźle wyglądające liście też wydają się zapowiedzią przyjemnego naparu.


Niestety, po zaparzeniu otrzymujemy napar, który owszem, ma aromat jagodowy, ale smakuje de facto prawie wodą, herbaty czuć bardzo słabo. Duże rozczarowanie, piłam już niejedną herbatę z tego sklepu i zawsze byłam zadowolona. No ale mówi się trudno, taka sytuacja zawsze może się zdarzyć.

Na zdjęciu poniżej widoczny jest także zaparzacz z Duka. Słodka, bardzo efektowna truskawa, robi fajne wrażenie na wszystkich. Niestety stwierdzam, że nie jest zbyt praktyczna - ma za mało zbyt niewielkich otworków, przez co aromat nie za bardzo się z niej ulatnia (od razu prostuję w kwestii herbaty - zaparzałam ją również normalnie, bez żadnych przyrządów, efekt ten sam). Poza tym jest bardzo duża, gdy nalewamy wodę do kubka, a ona jest w środku, to później po jej wyjęciu okazuje się, że kubek jest tylko w połowie pełny - tyle miejsca zajmuje. O wiele lepiej sprawują się tradycyjne metalowe zaparzacze.


Nie chcę wyjść tutaj na zrzędę, która jest niezadowolona z prezentu. Prezent jest trafiony w moje gusta, cieszę się, że moje koleżanki, wiedzą, co lubię. Zawsze też lubię wypróbować coś nowego. Chciałam tylko przestrzec przed ewentualnym zakupem gadżetu, który nie do końca jest praktyczny, no a herbata to oczywiście indywidualna kwestia smaku.

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. ja też piję często herbaty, tej jeszcze nie znam

  OdpowiedzUsuń
 2. Amazing tea! So great:)

  bloglovin.com/blog/3880191

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. to sieciowa herbaciarnia, dość popularna, wydaje mi się, często są w galeriach handlowych

   Usuń