Obserwatorzy

wtorek, 25 czerwca 2013

Lubię oglądać filmy! The Visitor - Spotkanie

The Visitor ("Spotkanie"), 2007
Scenariusz i reżyseria - Thomas McCarthy
Występują - Richard Jenkins, Haaz Sleiman, Danai Gurira, Hiam Abbass

źródło: IMDb.com
 Widziałam ostatnio ten film, podobał mi się, to stwierdziłam, że Wam polecę :)

The Visitor opowiada historię samotnego profesora, Waltera, który niejako przymuszony przez swojego przełożonego, przyjeżdża do dawno nieodwiedzanego Nowego Jorku, by wygłosić tam odczyt na konferencji. Zatrzymuje się w swoim własnym apartamencie, w którym nie był od kilku dobrych lat. Na miejscu okazuje się, że mieszkanie zajęte jest przez młodą parę imigrantów, którzy podnajęli apartament bez wiedzy właściciela od jakiegoś cwaniaczka. Niespodziewani sublokatorzy od razu zaczynają się pakować, okazuje się jednak, że nie mają gdzie się podziać, więc Walter lituje się nad nimi i pozwala im zostać do czasu, aż znajdą nowe mieszkanie. Tak zaczyna się ich niezwykła znajomość, która odmienia skostniałe, bezbarwne życie wdowca. Początkowa beztroska zmienia się jednak w pełną niepokoju walkę o Tareka, który zostaje aresztowany przez służby imigracyjne. Okazuje się bowiem, że obydwoje przebywają na terenie Stanów nielegalnie...
Film bardzo wciąga. Obserwujemy niezwykłą przemianę, jaka zachodzi w głównym bohaterze (rola świetnie zagrana przez Richarda Jenkinsa - dostał za nią nominację do Oscara), a także nierzadko beznadziejną, niezrozumiałą sytuację imigrantów. Polski, mocny akcent w filmie to muzyka Jana A.P. Kaczmarka.

Film polecam, szczególnie że nie ma on oczywistego, jednoznacznego zakończenia.Widziałyście ostatnio coś godnego polecenia? Pozdrawiam! lubię :)4 komentarze:

  1. O coś fajnego:) Dziś wieczorem na pewno obejrzę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie obejrzę :)

    Zapraszam Cię do siebie z okazji rozdania :)

    http://timeforus-momandson.blogspot.com/2013/06/moje-pierwsze-rozdanie-zapraszam.html

    OdpowiedzUsuń